Veres András a Szent Márton-emlékévről – a felemelő szeretetre ma is szükségünk van

2015.10.30.

– Elnök úr, közeledünk a Szent Márton születésének 1700. évfordulója alkalmából meghirdetett emlékév kezdetéhez. Hogyan hozható közel a szent élete és példája a mai emberhez?

– Ez az 1700. évforduló annyira kerek, hogy mindenféleképpen megérdemli, hogy megemlékezzünk róla. Emellett azt gondolom, Szent Márton olyan életpéldát hagyott hátra, mely minden kor emberéhez szól. Amit ma legaktuálisabbnak érzek, az talán két-három területen foglalható össze.

A teljes cikk megtekinthető az alábbi linkre kattintva.