Rendezvények

2016.02.16. A katekumenátus szerepe és jelentősége Szent Márton életében

A katekumenátus szerepe és jelentősége Szent Márton életében

Előadó: Kürnyek Róbert, a zalaegerszegi Szűk Mária Szeplőtelen Szíve templom plébánosa

A katekumenátus intézménye vonzó volt Márton számára, megalapozta hitét és gondolkodásmódját. Sulpicius Severus a Vita Martini-ben írta: "Már tízéves korában szülei akarata ellenére egy templomhoz menekült, és kérte, hogy katekumen lehessen. Majd csodálatos módon teljesen Isten szolgálatára adta magát, és midőn tizenkét éves lett, a pusztába kívánkozott. Követte volna vágyát, de éveinek csekély száma megakadályozta tervét, lelkét azonban remeteségek és templomok foglalkoztatták, és már gyermekkorában azon elmélkedett, amit később alázatos buzgósággal megvalósított."

Helyszín: Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium - Zalaegerszeg, Zárda u. 25. (Fizika előadó)
Kezdési időpont: 18.30 óra

Támogató: Zalaegerszeg MJV. Önkormányzata; Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
Együttműködő partner: Szombathelyi Egyházmegye Sajtószolgálat