Rendezvények

2016.03.22. Kik és miért korbácsolták ki Mártont Savariából?

Kik és miért korbácsolták ki Mártont Savariából?

Előadó: Dr. Németh Norbert főiskolai tanár, egyetemi lelkész

Szent Márton élete folyamán újra és újra szembe találkozott korának tévtanításával, az arianizmussal. Ez a mai ember számára nem nagyon ismert, akkor viszont a szabadságra jutott egyházban, főleg az ellenőrzés lehetetlensége miatt, nagyon elterjedt volt. Arius tévtanítása ezekben az években az egész földkerekségen elterjedt, de leginkább Illiriában. A papok eretneksége ellen szinte egyedül Márton küzdött igen határozottan, és emiatt sok bántalom érte: nyilvánosan megvesszőzték, majd végül a tartományból is kiűzték.

Helyszín: Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium - Zalaegerszeg, Zárda u. 25. (Fizika előadó)
Kezdési időpont: 18.30 óra

Támogató: Zalaegerszeg MJV. Önkormányzata; Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
Együttműködő partner: Szombathelyi Egyházmegye Sajtószolgálat